1

Warsztaty

Warsztaty obejmują dwa spotkania

1. Spotkanie Podczas takiego spotkania każdy uczestnik może spróbować swoich sił z gliną. Na zajęciach garncarskich indywidualnie podchodzę do każdego uczestnika. Pomagam oraz uczę toczyć na kole garncarskim a także w lepieniu ręcznym. Na spotkaniu z garncarzem zabieram koło elektryczne oraz glinę. Każdy uczestnik uczy się toczyć na kole garncarskim, a w tym czasie reszta uczestników lepi ręcznie z gliny na przednio przygotowanych stołach. Po zajęciach zabieram naczynia do wysuszenia oraz wypalenia w piecu do ceramiki (temp 940 st. C).

2. Spotkanie Podczas takiego spotkania uczestnicy otrzymują swoje wypalone naczynia. Kolejnym etapem jest szlifo

wanie ceramiki, w ten sposób przygotowujemy naczynia do malowania szkliwem. Gdy naczynia są odpowiednio przygotowane uczestnicy malują swoje dzieła specjalnym szkliwem do ceramiki, które pochodzi z Instytutu Szkła i Ceramiki. Szkliwa które używamy na zajęciach są szkliwami bezpiecznymi, a po wypaleniu naczynia nadają się do co dziennego użytku ( można z nich jeść i pić)

 

Po zajęciach zabieram naczynia do wypalenia szkliwa w piecu ( temp 1100 st. C), naczynia odwożę po około 7 dniach. Koszt warsztatów 1. Spotkanie 600 zł brutto ( grupa do 20 osób, powyżej 20 os - 30 zł/osoba).

 

Może odbyć się tylko pierwsze spotkanie, wtedy po warsztatach uczestnicy otrzymują naczynia wypalone na biskwit. 2. Spotkanie 600 zł brutto ( grupa do 20 osób, powyżej 20 os - 30 zł/osoba). `

 

Zapewniam wszystkie potrzebne materiały takie jak: odpowiedniej jakości glinę przygotowaną do lepienia ręcznego oraz toczenia na kole, koło garncarskie, folię do zabezpieczenia stołów, szkliwa ceramiczne, papier ścierny do szlifowania. (w cenę wliczone jest dostarczenie wypalonych naczyń ze szkliwem) Wystawiam rachunek za warsztat